فارکس چیست؟

فارکس چیست؟  (هرآنچه که لازم است در این زمینه بدانید!)

اگر می‌خواهید درباره فارکس به عنوان بزرگ‌ترین بازار مالی جهان اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید و برای فعالیت‌های بزرگ اقتصادی وارد این بازار شوید این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه کنید. اکثر تجاری که سوابق موفق و درخشانی در معاملات و زندگی شغلی خود دارند با حضور در بازار فارکس و تجارت آن درآمد دلاری بدست می‌آورند. این درآمدها حاصل تجارت‌هایی است که در آن تیلیاردها دلار پول جابه‌جا می‌شود.

 

 

فارکس

 

در حال حاضر در تمام دنیا با توجه ظهور بازارهای بزرگ مالی و دیجیتالی، میزان درآمدها بسیار افزایش یافته‌است. به‌طور مثال تنها بورس مالی آمریکا در یک روز به صد میلیون دلار می‌رسد. این عدد بسیار عجیب می‌تواند تأثیر بسزایی در اقتصاد کشورهای مختلف داشته باشد. این بازارهای مالی دو نوع هستند و از همه آن‌ها می‌شود درآمد خوبی بدست آورد. بسیاری از انسان‌ها در سراسر جهان با حضور فعال در این بازارها زندگی خود را تغییر دادند.

 

بازارهای مالی سنتی و مدرن و درآمد دلاری آن

بازارهای مالی سنتی در کشور آمریکا در قالب مبادلات بورسی و اوراق‌های قرضه معرفی شده‌اند. امکان حضور و فعالیت‌های اقتصادی همه افراد جامعه در این بازارها فراهم است. مردم آمریکا با ورود به این بازارهای مالی باعث کسب درآمد دلاری زیاد و انتقال مبالغ زیادی از پول می‌شوند. یکی از بازارهای مدرن و مشتقه که تازگی بین مردم کاربرد پیدا کرده‌است، بازار مالی به عنوان فارکس می‌باشد که بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌است.

بازارهای مالی

 

 

بازار فارکس چه نوع بازاری است؟

به نظر شما به چه نوع بازاری فارکس می‌گویند؟ در سال‌های اخیر با تشکیل بازارهای بورس و الهام گرفتن بازارهای آتی و CFD از بازارهای مختلف سنتی باعث به وجود آمدن بازارهای جدید و مدرن در جهان شدند که درآمد دلاری قابل توجهی دارند. حالا همه افراد این نوع بازارها را به عنوان فارکس می‌شناسند. بسیاری از کارگزاری‌ها برای افزایش درآمد دلاری خود زمانی که قصد معرفی شرکت خود را دارند به مراجعه کنندگان خود می‌گویند ما فارکس هستیم؛ و توانایی معامله هر گونه سهمی اعمم از ارزهای دیجیتال، سهام‌های کشور آمریکا، سهام‌های مهم طلا و نفت را داریم. همه این‌ها را می‌توان در این بازار بزرگ مالی در جهان معامله کرد، اما فارکس به‌طور تخصصی بستری است برای تبادل ارزهای خارجی که به صورت Foreign exchange و مخفف آن Forex نوشته می‌شود.

 

اندیکاتور چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟

اندیکاتورها Indicator وظیفه ی تحلیل نموداری بازار و قیمت سهام را دارند. باید دیده باشید که نمودارهای تحلیل قیمت سهام روی دو مولفه زمان و قیمت برنامه‌ریزی شده‌است.  از به هم پیوست نقاط هندسی قیمت_زمان نموداری بدست می آید که می تواند تغییرات قیمت یک نماد را به ما نمایش دهد. نمودار قیمت به عنوان اصلیترین اطلاعات موجود از تغییرات یک نماد ، داده اولیه محاسبات اندیکاتور ها می باشد. اندیکاتورها با انجام محاسبات ریاضی و آماری بر روی قیمت های گذشته سعی در پیش بینی حرکت بعدی نماد دارند. به این نوع از تحلیل که مبتنی بر محاسبات ریاضی بر روی داده قیمت باشد تحلیل تکنیکال گفته می شود که مهمترین ابزار این تحلیل اندیکاتورها هستند . تعداد زیادی از این اندیکاتورها به صورت رایگان عرضه می‌شوند و به راحتی در دسترس افراد قرار می‌گیرند. عموما در اندیکاتورها پارامترهای ورودی وجود دارد که به کاربر اجازه می دهد با تغییر آنها بر نتیجه و تحلیل اثر بگذارد، این مهم کاربران را به سمت تست پارامترهای مختلف تا رسیدن به نتیجه دلخواه سوق می دهد .

 

Indicatorهای اقتصادی و تکنیکال

استفاده زیادی در تحلیل و اندازه‌گیری فعالیت‌های مالی و اقتصادی دارند. در محاسبه قیمت سهام بازار دو نوع اندیکاتور اقتصادی و تکنیکال داریم. اگر بخواهیم رشد و کاهش یک اقتصاد و یا بخش مهمی از یک اقتصاد را محاسبه و اندازه‌گیری کنیم باید از فرمول‌های آماری اندیکاتور اقتصادی استفاده کنیم که در ایران کاربرد شاخص اقتصادی را دارد و در بخش‌های مختلف عمومی و خصوصی شکل می‌گیرد. این شاخص‌ها برای تعیین استراتژی یک اقتصاد و یا صنعت هستند که می‌خواهند برای سرمایه‌گذاری آینده شرکت‌ها تصمیم بگیرند که آیا این شرکت توانمندی لازم را برای سود آوری در آینده ای نزدیک را دارد یا خیر؟

 

اندیکاتورها چه هدفی را دنبال می‌کنند؟

دقت کنید INDICATOR به عنوان یک استراتژی کامل به منظور انجام معاملات نیستند. معامله گران با استفاده از INDICATOR از بازارهای مالی و وضعیت آن شناخت کافی پیدا می‌کنند. در واقع بدون استفاده از این ابزار نمی‌توانید در بازارهای سرمایه باعث افزایش سود خود شوید. هرگاه توانستید راهکارها و روش‌های کاربرد INDICATOR را یاد بگیرید آن وقت با اطمینان خاطر می‌توانید در بازار مالی خرید و فروش انجام دهید.

اندیکاتور

 

به‌طور کلی کاربرد اندیکاتور چیست؟

همانطور که گفتیم اندیکارتورها ابزارهای تحلیل تکنیکال هستند، آنها بخش مهمی از پازل سیستم معاملاتی شما خواهند بود، یکی از بخش های یک سیستم معاملاتی کامل پیش بینی بازار جهت مشخص کردن نقطه دقیق ورود و خروج به معامله می باشد. اندیکاتورها با تحلیل قیمت های اخیر و پیاده سازی الگوریتم های ریاضی در تلاش هستند تا به شما نقاط ورود و حروج را پیشنهاد دهند. گاهی ترکیت اندیکاتورهای مختلف می تواند به پوشش نواقص آنها و ساخت یک سیستم معاملاتی جامع بیانجامد. گرچه هیچ سیستم معاملاتی نمی تواند پیش بینی کاملا درستی ارایه دهد اما پر واضح است که ابزارهای تکنیکال می توانند تا درصد قابل توجهی آینده بازار را پیش بینی کنند. بنابراین ما اطمینان داریم اندیکاتورها پر کاربردترین ابزارهای تحلیل بازارهای مالی هستند.

نظر